Uutiset  -  13.10.2021

Helsinki IP Summit 10.-11.11.2021 – Asiantuntijamme luennoimassa

Suomen suurin, globaali IP-tapahtuma on täällä taas - tällä kertaa hybridimuotoisena. Asiantuntijoillamme, Jari Niemisellä ja Joose Kilpimaalla on puheenvuorot keskiviikkona. Tule kuuntelemaan kongressikeskus Paasitorniin tai seuraa striimausta vaikka kotikonttoriltasi.

Helsinki IP Summit yhdistää ihmiset kaikilta immateriaalioikeuksien aloilta – paikalla on alan parhaita asiantuntijoita. Se on ainutlaatuinen tilaisuus tavata IPR-alan ammattilaisia, oppia uutta ja verkostoitua.

Tänä vuonna 2-päiväinen tapahtuma järjestetään hybridimuotoisena; keskiviikkona luentoja pääsee kuuntelemaan livenä kongressikeskus Paasitornissa. Siellä ovat puhumassa myös asiantuntijamme  Jari Nieminen ja Joose Kilpimaa. Jarin aiheena on ”Patenting AI Inventions” ja Joosen puheenvuoro, yhdessä Telia Finlandin Kirsi Ekströmin kanssa, käsittelee aihetta ”Practical Issues Concerning Non-Traditional Trademarks”.

Tapahtuman järjestää IPR University Center.

Tutustu tapahtumaan ja ilmoittaudu mukaan!